4. MÍSTO MS TAIWAN 2023

Ve dnech 20.-29. 10. 2023 se v Tchaj pei konala jedna z nejprestižnějších sportovních událostí roku 2023, a to Mistrovství světa v korfbale. Jak napovídá samotné místo konání, hostitelským státem byl Taiwan.

Této akce se zúčastnila mj. i Česká republika, která na ostrov vyslala, vedle realizačního týmu, 16. členný tým, v němž nemohli chybět ani zástupci MS Znojmo, a to Jitka Pavlíčková a Tomáš Toufar.

Jitka a Tomáš byly trenérem národního týmu, Ivo Kracíkem, právem vybráni do nejužšího výběru českých  hráčů, neb oba hráče MS Znojmo můžeme bez ostychu zařadit do nadějné mládeže českého korfbalu.

Jitka a Tomáš reprezentovali nejen Českou republiku, ale i MS Znojmo výtečně, Jitka jako nejmladší hráčka českého týmu obsadila celkově 2. místo ve střelecké tabulce českých střelců( pozn. byla nejlepší českou ženskou).

Oba nasbírali důležité herní zkušenosti na mezinárodním poli, které nepochybně brzy opět zúročí.

Český tým na MS porazil postupně Thajsko, Katalánsko, Slovensko, ve čtvrtfinále pak Německo, Česko nestačilo pouze na Belgii a úřadující mistry světa z Nizozemí. Češi na mistrovství světa vybojovali úžasné 4. místo a ukázali tak světu, že korfbal v Čechách je možné řadit mezi světovou špičku.