Nová sezóna

Již tento víkend tedy 4. 11. odstartuje sezonu 2023/24 také nejvyšší česká korfbalová soutěž. Znojemský A-tým v sobotu odehraje první venkovní extraligový zápas na palubovce Prostějova. Náš dospělý tým bude chtít začít sezonu rozhodně lépe než v minulém roce, kdy vybojoval pouze 4 body a umístil se na konečné čtvrtém místě. Mezi dospělé se letos připojí i mladí nadějní hráči – Daniela Šprynarová a René Křupal. “Myslím, že máme velice vyvážený tým. Jsou zde obrovské zkušebnosti a hráči, kteří zažili jaké je to vyhrát nejvyšší českou soutěž. Máme zde zastoupení i ve střední generaci, která by náš klub měla táhnout, ale nechybí i mladí talentovaní korfbalisté. Věřím, že letošní sezona bude lepší než ta minulá. S tímto týmem nemůžeme myslet na nic míň než na finálový zápas.” uvedl 22 letý Jan Toufar, který startuje již svou šestou sezonu mezi dospělými.

Rozbor soupeře

Domácí Prostějov v minulé sezoně v základní části vybojoval celkem 10 bodů a skončil na třetím místě. Toto umístění znamenalo, že se utká s Brnem KK v semifinálovém zápase. Přes Brno, ale Prostějov projít nedokázal a tak pro něj v semifinále sezona skončila. Bilance z minulé sezony mezi námi a Prostějovem bohužel jasně hovoří pro našeho rivala, který oba zápasy těsně vyhrál. Klub z hanácka se může opřít o některé se svých opor, které jsou také součástí reprezentačního týmu. Mezi největší opory patří i Petr Galíček, nejlepší střelec minulé sezony. Prostějovský ostrostřelec by měl, ale na začátku sezony chybět ze zdravotních důvodů.