Vítězný vstup do sezóny

Vstup do korfbalové sezóny 2023/2024 se MS Znojmo povedl na výbornou. V rámci prvního kola české korfbalové extraligy dokázali MS Znojmo porazit SK RG Prostějov vysoko 22:14 a ukázali, že letošní sezónu chtějí bojovat o první příčky.

I když do základní sestavy zařadil kapitán, Jiří Podzemský, hned dva nováčky, a to Reného Křupala a Danielu Šprynarovou, na herním výkonu týmu nebylo žádné oslabení znát. Naopak.

Zejména René Křupal svým výkonem ukázal, že mužská část znojemského týmu bude letos velmi silná, neb ačkoliv René hrál proti výrazně zkušenějším soupeřům, sám během zápasu s Prostějovem skóroval hned 5x. Daniela Šprynarová se naopak výborně zapojila do asistencí a nasbírala prvotní zkušenosti z extraligové hry.

MS Znojmo v daném zápase dominovalo jak střelecky, tak v doskocích, kde si vedl skvěle např. Patrik Nguyen. Skvělou práci pod košem zařídil jako vždy Jakub Žák.

Jediný ne příliš šťastný okamžik zápasu nastal v situaci, kdy se zranila jedna z opor týmu Jan Toufar, který si poranil vazy v koleni. Věříme však, že jeho zranění nebudou vážná a že se Honza co nejdříve a plné síle vrátí do základní sestavy.